Kyrkoval

Stiftsfullmäktige – Västra Frölunda – Askim – Öckerö

Fastställd valsedel Stiftsfullmäktige - Västra Frölunda - Askim - Öckerö

1 Olle Lundvigsson Öckerö 2 Inger Blixt Asperö 3 Bengt Arne Reinholdson Västra Göteborg 4 Pia Åhlund Hälsö 5 John Granqvist Styrsö 6 Gabriella Köster Västra Göteborg 7 Ibrahim Ay Västra Göteborg 8 Margareta Perzon Askim-Frölunda-Högsbo 9 Peter Flood Västra Göteborg 10 Jane Åberg Västra Göteborg 11 Jan-Ivar Ivarsson Hönö 12 Anita Edman Askim-Frölunda-Högsbo 13…

Läs mer

Stiftsfullmäktige – Alingsås (Kulling valkrets)

Fastställd valsedel Stiftsfullmäktige - Alingsås (Kulling valkrets)

1 Birgit Börjesson Alingsås 2 Anders Strömqvist Alingsås 3 Kari Dokka Hellstadius Herrljunga 4 Karl Gunnar Holmén Herrljunga 5 Inger Andersson Ljung 6 Harry Nilsson Herrljunga 7 Marielle Palm Vårgårda 8 Daniel Andersson Vårgårda 9 Christina Lövestam Alingsås 10 Helena Wikman Ericson Alingsås 11 Billy Westerholm Alingsås

Läs mer

Stiftsfullmäktige – Mölndal – Lerum – Partille

Fastställd valsedel Stiftsfullmäktige - Mölndal - Lerum - Partille

1 Britt Dovmyr Härryda 2 Stig-Ove Dahlgren Mölndal 3 Gun-Britt Delsvik Svensson Lerum 4 Jan-Erik Lindström Mölndal 5 Marlene Segerson Partille 6 Patrik Linde Härryda 7 Pernilla Övermark Mölndal 8 Jonny Blomgren Mölndal 9 Ingemar Malmberg Mölndal

Läs mer

Stiftsfullmäktige – Göta Älvdalen – Stenungsund

Fastställd valsedel stiftsfullmäktige Göta Älvdalen - Stenungsund

1 Eva-Britt Pedersen Kungälv 2 Roger Hansson Orust 3 Anita Engström Ale 4 Lars-Olof ”Olsa” Henriksson Tjörn 5 Siv Blickhammar Stenungsund 6 Dennis Dahlqvist Lilla Edet 7 Eva Carlsson Ale 8 Lennart Martinsson Kungälv 9 Kerstin Ljungqvist Ale 10 Seppo Tallheden Ale 11 Lena Orstadius Ale 12 Anne-Marie Broberg Tjörn 13 Sonja Ljunggren Ale 14…

Läs mer

Kyrkomöte – Göteborgs stift

Fastställd valsedel för Kyrkomötet i Göteborgs stift

Göteborgs stift 1 Jesper Eneroth Göteborg 2 Sara Valdenfors Göteborg 3 Patrik Linde Mölnlycke 4 Ann-Christine Rosengren Varberg 5 Björn Andersson Skene 6 Kicki Mattsson Fyrbodal 7 Lars-Ola Dahlqvist Göteborg 8 Anita Engström Bohus 9 Bengt Björkman Halmstad 10 Bodil Wennerström Kinna 11 Bernt Ortner Fyrbodal 12 Inger Blixt Göteborg 13 Roger Hansson Fyrbodal 14…

Läs mer
facebook Twitter Email